Vienijanti kultūra – atviros durys, mintys ir širdys projekto vadovų susitikimas ir Dienos foto sesija Lenkijoje

 

INTERREG V-A Lietuva-Lenkija bendradarbiavimo tarp sienų programos projekto Nr. LT-PL-4R-326 „Vienijanti kultūra – atviros durys, mintys ir širdys“ veiklų vykdymas įsibėgėja.

Nors projektas pradėtas vykdyti 2020 metų liepos mėnesį, per visą laikotarpį galėjome atlikti tik Kybartų k ultūros centro sceną ir salę bei vykdyti viešieji pirkimai scenos mechanikai įsigyti. Po ilgos pertraukos, dėl Covid-19 pandemijos sukeltos situacijos regionuose, teko neapibrėžtam laikotarpiui nurkelti daugelį projekte numatytų kultūrinių mainų programų. Ir vos tik sušvelninus karantino sąlygas projektinės veiklos planuotai pradedamos vykdyti.

Praėjus metams nuo projekto pradžios, birželio 30 dieną įvyko pirmasis kontaktinis projekto vadovų (personalo) dalykinis susitikimas Kowale Oleckie Gminoje, Lenkijoje. Po susipažinimo gyvai, po pasidalinimo šypsenomis ir džiugiomis frazėmis buvo pristatyti bei aptarti einamieji projekto reikalai: II-ojo etapo (2021 01 01–2021 06 30) veiksmų planas, pasidžiaugta pasiektais rezultatais ir pagaliau atliektais patalpų remontais kultūros centruose, apgailestaujant kalbėta apie kliūtis dėl pandemijos, nusimatytos ir tarpusavyje suderintos minkštų veiklų datos, veiksmų planas sekančiam etapui ir kit. Partneriai aprodė projekto lėšomis suremontuotas gražias patalpas Kowale Oleckie kultūros namuose.

Tą pačią dieną vyko ir kultūrinių mainų programa – aštuoni fotografai – mėgėjai iš Kybartų, Vilkaviškio r. vyko į Kowale Oleckie, Lenkijoje ir dalyvavo Dienos lauko foto sesijoje, kur savo nuotraukose užfiksavo šio regiono apylinkes, aplankydami išskirtines vietas ir objektus. Neišdildomi kelionės įspūdžiai ir akimirkos nugulė fotografijose, kurios bus eksponuojamos ne tik Lenkijoje, bet ir Lietuvoje, fotografijų parodoje „Mūsų kraštas draugų akimis“. Dėkojame Kowale Oleckie už šiltą priėmimą, produktyvų partnerių susitikimą, įspūdingas keliones ir nepakartojamas akimirkas.

Projekto koordinatorė
Andželika Micutienė

https://youtu.be/QhT-RcsQqvw

Pasidalinti: