Pleneras – edukacinė stovykla „Šviesa“

MENŲ STUDIJOS „SMILTYS“ IX-ASIS TAPYBOS PASTELE PLENERAS-EDUKACINĖ STOVYKLA „ŠVIESA“

    Informacija apie projektą

„Smiltys“ tęsia jau tradiciniu tapusį projektą „Menų studijos „Smiltys“ IX-asis tapybos pastele pleneras-edukacinė stovykla „Šviesa“”. 2020 metų patirtis skatina tęsti projektą, mat pasirinkus plenerui ne itin populiarią sausos pastelės techniką, ši viršijo lūkesčius. Piešimas pastelinėmis kreidelėmis – tai tiesioginis delno, pirštų kontaktas su popieriumi. Dėka tokios technikos būdo piešinys išjaučiamas. Praeito plenero metu atrasta, kad: pastelės technika turi stebuklingą savybę – ji sutverta perteikti paprastumą ir net „primityvų“ piešinį paversti vertybe; bet kurioje vietoje per trumpą laiką galima sukurti sudominusio motyvo tapybos sausa pastele etiudą. Toks sausos pastelės mobilumas, kuris nereikalauja jokių papildomų skiediklių ar kitokių sudedamųjų dalių leidžia maksimaliai efektyviai dirbti plenere. Taip greičiau atsiveria spragos ir randasi dar nepaliestos sritys, vedančios link tobulėjimo.

Tikslas – Sudaryti sąlygas mėgėjams menininkams atskleisti savo kūrybinį potencialą aktyviai įsitraukiant ir dalyvaujant kultūroje, bei bendradarbiaujant su profesionaliais menininkais įgyti naujų žinių apie sausos pastelės techniką, ją labiau pažinti, naudoti praktiškai, siekti profesionalumo ir sukurti kuo aukštesnio meninio lygio darbus. Dalintis savo patirtimi.

Plenero vieta – Nida, Neringa, Lietuva
Plenero metu atlikti darbai bus atrinkti marinistinei parodai, ją pristatant ir eksponuojant numatytose regiono vietose: Kybartuose, Vištytyje, Vilkaviškyje, Marijampolėje.

* Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
* Rėmėjai – Vilkaviškio rajono savivaldybė ir UAB „Meno mūza“.
* Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2021 m. balandžio 5 d – 2021 m. gruodžio 20 d.

Menų studijos SMILTYS pastelės darbų paroda.
Pasidalinti: