Virbalio kultūros Namų kapela pliumpa

Kontaktai

  • Virbalio KN kapelos vadovas – Alfonsas Juškevičius
  • Tel. +370 685 52197, el. p. alfune59@gmail.com

Istorija

Kybartų kultūros centro Virbalio kultūros namų kapela „Pliumpa“ susibūrė 2014 metų kovo mėn. Vasarą kolektyvą papildė vokalistai ir dalis muzikantų. 2018 metų pabaigoje kolektyvui suteikta IV meninio lygio kategorija. 2019 m. kolektyvas šventė 5 metų sukaktį. Kapela koncertuoja rajone ir už jo ribų įvairių švenčių, festivalių ir kitų renginių metu. Kapela dalyvavo respublikiniuose ir rajoniniuose festivaliuose, šventėse bei tarptautiniuose projektuose.
Laimingi yra Virbalio žmonės, nes turi Pliumpą – tai artezinis šulinys miesto aikštės viduryje. Taip susiklostė, kad 2014 m. susibūrus kapelos nariams ir pradėjus koncertuoti, patys žmonės visiškai nejučiomis pavadino kapelą taip, kaip dabar skamba jos pavadinimas – „Pliumpa“. 

Kolektyvo branduolį šiuo metu sudaro 9 muzikantai: dvi moterys, šeši vyrai ir moksleivis. Beveik visi muzikantai turi tik muzikinį supratimą, todėl nuolat dedamos pastangos, kad instrumentinė ir vokalinė grupės derėtų ir, pritaikant naują instrumentą, papildytų kolektyvo muzikinę visumą.

Kapelos repertuarą sudaro tradicinė lietuvių autorių muzika kaimo kapeloms bei senųjų muzikantų ir dabartinių autorių kūriniai. Kapela koncertavo Vilkaviškio, Šakių, Jurbarko, Marijampolės, Kauno, Lazdijų rajonuose, Varėnos rajono Grybų šventėse, regioninių kaimo kapelų švenčių – varžytuvių „Grok, Jurgeli“, konkursų, festivalių metu. 2018 m. „Grok, Jurgeli“ šventės dalyviai Kaune. Koncertavo Rusijos federacijos Kaliningrado srityje, Lenkijos respublikoje.
Kolektyvas noriai dalyvauja rajoniniuose, respublikiniuose festivaliuose, šventėse bei tarptautiniuose projektuose. Kvieskite mus.